kiev-ukr.segodnya.ua

В Андріївській церкві в Києві повним ходом тривають реставраційні роботи. Минулого тижня майстри приступили до заміни внутрішніх комунікацій і реставрації позолоти. Щоб дістатися до всіх елементів в інтер’єрі святині, будівельні ліси встановили під самим склепінням храму.

Більш ніж за два роки реставрації Андріївської церкви майстри вже відновили фасад храму, замінили зовнішні комунікації, відреставрували чавунні сходи, що ведуть до оглядового майданчику. Зараз над оновленням інтер’єру церкви трудиться близько 30 реставраторів.

Майстри змінюють стару, радянську інженерію: електрику, охоронно-пожежну сигналізацію, проводять малярні роботи, відновлюють пошкоджені або втрачені елементи ліпнини, а ті, що в хорошому стані, акуратно знімаються, реставруються і повертаються на місце. Почали працювати позолотники. Позолота очищається від бруду, кіптяви і закріплюється спеціальними розчинами“, – розповів нам заступник гендиректора нацзаповідника “Софія Київська” Вадим Кириленко.

Кипить робота і щодо реставрації ікон середини XVIII в. з іконостасу Андріївської церкви – їм хочуть повернути первозданний вигляд. Відновленням образів займаються в науково-реставраційній майстерні нацзаповідника “Софія Київська”. “Зараз на реставрації знаходиться сім ікон. Серед них – “Покрова”, “Благовіщення”, “Преображення”,”Пророк Захарія” і “Воскресіння”. Більш ніж за 200 років ікони неодноразово реставрували і переписувалися по верху зображення. Востаннє їх відновлювали ще в 1950-х роках, але тоді не було сучасних матеріалів і технологій“, – пояснює реставратор Анатолій Остапчук.

Після реставрації образу повернуть на колишні місця. “Ми виявили, що понад десять ікон однакового розміру були переплутані місцями. Це могло статися ще до війни. Наприклад, ікона “Хрещення” повинна бути з правого боку іконостасу, а не з лівого. За старими знімками і описами мистецтвознавці встановили, як повинні бути розташовані образи в церкві“, – говорить Остапчук.

Крім ікон, відновлять і сам іконостас, який закоптився і перебуває в поганому стані. Закінчити всі роботи в Андріївській церкві планують до кінця 2019 року.

Advertisements