Український Пікассо – саме так називали видатного художника Олександра Богомазова, який народився в цей день, 7 квітня 1880 року.

Олександр Костянтинович навчався в Херсонському сільскогосподарському училищі, після чого проти волі батька вступив до Київського художнього інституту. За три роки Богомазова виключили звідти за участь у студентському страйку. Після чого художник навчається у приватних студіях Києва та Москви, а згодом повертається до Художнього інституту.

Після повернення на батьківщину з Фінляндії, де Богомазов деякий час працював, він організовує гурток кубофутурустів “Кільце”. Художник також багато викладав – у Золотоніському комерційному училищі, Боярській вищій початковій школі, Київському художньому інституті, школі для глухонімих.

У 1919 році митець організовує Кустарне товариство та Першу артіль художників, розробляє реформу художньої освіти.

Помер Олександр Костянтинович у 50 років від туберкульозу, держава не змогла забезпечити видатного художника відповідним харчуванням та лікуванням. Поховали його на Лук`янівському цвинтарі м. Києва.

***

Виставку робіт художника планується відкрити 29 вересня 2017 у Національному художньому музеї Києва. У виставці візмуть участь картини із зарубіжних приватних колекцій та графічні роботи з колекції “Градобанку”.

2.jpg

Фото Національний художній музей Києва

 

Advertisements