14 лютого закохані святкують День Святого Валентина. Історія виникнення цього свята давня і, насправді, досить сумна…
Почалось все в далекі часи Римської імперії, коли імператор Клавдій видав доволі дивний наказ, наче і зі шляхетною метою. Він заборонив одружуватись деяким верствам населення, а саме — воїнам. Адже щоб добре воювати, вони не повинні думати про сім’ю та дітей, а всі свої сили та енергію витрачати на військові справи. Але не можна сказати, щоб солдати були раді такому рішенню, більш того – вони були обурені! І звичайно, продовжували закохуватись та одружуватись.Робили вони це нишком, а священник Валентин допомагав їм та вінчав попри всі заборони. Саме це, на жаль, і призвело до сумних наслідків. Невдовзі імператор дізнався про такий собі «злочин» священника-романтика і наказав його стратити.

За гратами Валентин пише послання дочці тюремника, в яку був до нестями закоханий, і залишає підпис — «Твій Валентин». Але бути разом їм, звісно, не судилося… Кохана змогла прочитати листа лише після страти священника.

Валентина, як мученика згодом було канонізовано, а 469 році Папою римським Геласієм I 14 лютого було оголошено Днем Святого Валентина.

З часом у багатьох країнах світу започаткували свято цього дня, але кожен народ має свої традиції щодо його святкування. В Японії зазвичай дарують шоколад, а у Франції — коштовності. В Данії закохані обмінюються білими висушеними квітами, а от у Саудівській Аравії це свято строго заборонено!

2
З давніх пір закохані в цей день також дарують «валентинки» — невеличкі листівочки, в яких зізнаються у коханні. В це свято дуже доречно буде влаштувати романтичну вечерю, сходити до театру чи поїхати у чудову подорож!
Які вистави та концерти відбудуться цього святкового вечора, ми писали тут.
Advertisements