Музеїв багато не буває – подумали ми і відправились до музею-квартири Тичини, де поет жив з 1944 по 1967 рік. Сусідами його були Павло Загребельний та Микола Бажан. Не дивлячись на проведення ремонту на першому поверсі та зйомки серіалу на другому, ми не тільки подивились експозицію, але й поспілкувались з PR-менеджером Богданою Тараніною. Вона розповіла багато цікавого про життя і творчість видатного поета.

А ще ми довідались про плани музею, ділимось з вами: «У результаті ремонту буде створено новий музейний простір – дитяча кімната з безкаркасними меблями (для занять з особливими дітками та маленькими відвідувачами музею), виставкова кімната (з телевізором, проектором, легкими стільцями – для проведення лекцій), кімната для кави-книг (з кавомашиною, буккросингом, книжковим магазинчиком)

1

У музеї збережена повна меморіальність. Особливо вражає відвідувачів бібліотека поета, художня колекція, малюнки П.Г. Тичини, а також неповторна музично-поетична атмосфера меморіальної квартири.

Вітальня

Біля старовинного годинника, який вже півстоліття урочисто-мелодійно відбиває години, бачимо малюнки Павла Григоровича, в книжковій шафі – 86 томів енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона, передплатні видання.

Кабінет

Прикрасою його є рояль, на якому майстерно грав Тичина і навколо якого збиралися друзі –композитори Григорій Верьовка, Юрій Мейтус, Елеонора Скрипчинська, Віктор Косенко, Михайло Вериківський, співаки Іван Паторжинський, Іван Козловський, Зоя Гайдай.

Спальня

Це кімната смутку. Саме тут 16 вересня 1967 року перестало битися серце поета.

Бібліотека

“Книгоград” Павла Тичини – так називав літературознавець Іван Ільєнко бібліотеку поета, яка налічує понад 20 тисяч книжок. З них близько 5 тисяч – це книжки з дарчими написами та автографами гостей, що побували в затишному домі поета й імена яких є окрасою літератури, науки, культури.

https://www.facebook.com/PavloTychynaFlat/

4

Музей працює з 10:00 до 17:00, остання неділя місяця — вхід вільний.
Адреса: вул. Терещенківська, 5, тел: 234 4327, 278 4001

Advertisements