У Києві знаходиться безліч музеїв. Історії України, Києва, художній, ім. Ханенків, російського мистецтва, зоологічний – добре всім відомі та часто відвідувані. Але не можна забувати і про інші, які є не менш цікавими! Неkсучний weekend поставив собі за мету пройтися саме такими музеями та написати свої враження.

Сьогодні ми завітали до музею історії Михайлівського Золотоверхого монастиря.

1

На сайті монастиря читаємо історичну довідку:

У червні 1998 р. було створено музей історії Михайлівського Золотоверхого монастиря. В музеї, який розташований у дзвіниці та прилеглому корпусі (Варваринських келій), можна побачити і давній зовнішній вигляд собору, і будівельні матеріали, також фрагменти фресок, зразки смальти зі стін підлоги.

У центрі експозиції першого залу найсенсаційніша знахідка – шиферна різьблена плита зі святим вершником XI ст. Знаковим експонатом музею став мідний позолочений горильєф Архістратига Михаїла з чільного фронтону собору, що чудом уцілів під час знищення пам’ятки. Його було знайдено в 1956 р. на сміттєзвалищі недалеко від Київського художнього училища .

У музеї також знаходяться портрети київських митрополитів, українських гетьманів, настоятелів та подвижників монастиря, стародруки та богослужбові видання XVIII та XIX ст., образотворчі матеріали.

Великий інтерес в експозиції викликають унікальні фотографії демонтажу мозаїк Михайлівського собору, процесу його руйнування, фото вчених і діячів культури, які піднялися на захист духовного спадку Києва, матеріали воєнної і повоєнної “одіссеї” михайлівських скарбів.

Дуже затишний музей, з приємними працівниками. Завітати сюди можна щоденно з 10:00 до 17:00, окрім понеділка. Після оглядин чотирьох залів ви піднімитесь на дзвіницю, де відкриваються шикарні види на місто. І все це задоволення усього лише за 14 грн! 🙂

Advertisements