Кожного дня ми долаємо безліч сходів – у будинку і офісі, в підземному переході, метро та на вулиці. Саме на вуличні сходи ми і вирішили звернути свою увагу.

Несkучний weekend трошки заморочився та порахував сходинки в центрі Києва. Заразом з’ясував де знаходяться найкрутіші та найчисленніші.

Сьогодні представляємо вам першу десятку!

Спочатку ми пішли на площу Франка. Колись тут була величезна садиба доктора Мерінга. Нас цікавили сходи, що ведуть від театру до Будинку з химерами. Але, на жаль, прохід цей закрито. Тому ми тільки зробили пару фоточок, а сходинки (єдині в нашому списку) залишились неполіченими.

Сходи біля стадіону «Динамо» імені Лобановського – вони ведуть аж до Міського саду. Сходинок – 96.

Кількість сходинок, що йдуть до Арки, яку побудовано самі знаєте на честь чого у 1982 році, – вже цілих 172.

Біля казкового лялькового театру, що відкрився у колишній будівлі стереокінотеатру, є двоє сходів – 107 і 57.

На Поштовій – невеличкі сходи, з’явились вони тут після останньої реконструкції площі навколо Річкового вокзалу. Сходинок 56.

Найбільшу кількість східців (276!) у цій десятці мають сходи, якими можна піднятись від Поштової площі на Володимирську гірку. Стан вони мають жахливий, недобудована будівля перекрила весь вид згори на Дніпро… Навіть знайти вхід сюди не так то просто!

На Європейській площі, праворуч від Філармонії (спочатку – Будинок купецького зібрання за проектом Володимира Ніколаєва), сходи, що мають найменшу кількість (знову ж таки – у першій десятці) – лише 25.

По обидві сторони Андріївського узвозу маємо дві гори, отже відправляємось рахувати туди. Біля будинку Ричарда найкрутіші сходи з усього нашого списку (81).

Сходинок на Лисій горі вже більше – 135. Кілька років тому їх було реконструйовано.

 

Далі буде! 😉

 

Advertisements